02
<<   >>

Flag Counter
HÍREK/CIKKEK
HÍREK/CIKKEK : MINDÖSSZE 20 PERCÜNK VOLT A SZOROSABB EREDMÉNY ELÉRÉSÉRE, DE GYŐZÖTT A JOBBIK CSAPAT! FÖLÖSLEGES KIÁLLÍTÁSOK, ÉRTHETETLEN DÖNTÉS

Bajnokság, 13. forduló

ATLETICO BÉKÉSCSABA: LŐKÖSHÁZA 0:5 (0:2)
Békéscsaba

Atletico: Krisán- Lukoviczki, Scripet, Patkás G., Seprenyi- Apáti- Krizsán, Nagy(Menyhárt), Mucsi(Németh B.), Tóth R.- Futaki. Edző: Bikádi Pál, Patkás Gergő

Az, hogy az idény folyamán még nem léptünk pályára azonos összeállításban, az nem meglepő. Már az sem, hogy minden mérkőzésünkön 4-5 elvileg kezdő játékos hiányzik ilyen-olyan okok miatt. Ezt az őszi szezont már le tudjuk így, ezen a mérkőzésen egészen más jelenetek borzolták a kedélyeket.

Ellenfelünk az osztály meghatározó csapata, így ebben az összeállításban lehetett számítani rá, hogy nem a mieink fognak dominálni a mérkőzésen. A lőkösiek alakítottak ki mezőnyfölényt, nekünk a kontrák maradtak, melyeket azonban igen nehéz volt végrehajtani, hiszen egyedül az ifista Futaki tartózkodott elöl.

Néhány próbálkozást kivédekeztünk, vagy elpuskázták a vendégek és a félidő közepéig mezőnyjáték folyt. A 24. percben először sikerült a védelmünk megbontása úgy, hogy a lőkösi támadó a kapuig jutott, azt be is lőtte(0-1)
Ennek ellenére tisztességesen tartotta magát csapatunk, noha rengeteg hibával és körülményesen játszottak a mieink.
Mint már sokadszor, a félidő végén és sokadszor egy eladott labda után kaptunk gólt, sokadszor pattant éppen rossz helyre a labda és sokadszor történt, hogy amíg az ellenfél belövi a helyzetét, addig mi nem.(0-2)
A második félidő első 20 perce hozta meg a választ az előző felvetésre, amikor is csapatunk ,,észhez tért" és jól játszott. A vendégek kissé ,,bezsibbadtak" és 4-5 olyan támadást vezettek a mieink, melyekből illet volna legalább két gólt szerezni. Nem szereztünk!
Ez ismét megbosszulta magát, hiszen 30 perc elteltével jött a harmadik lőkösi gól(0-3), majd 5 perc múlva a negyedik is(0-4).
Tisztességesen lehozható lett volna ez a mérkőzés is, de sajnos sok játékosunkban nincs ennél több, képtelenek vagyunk a helyzeteket belőni, vagy akár becsülettel harcolni, védekezni, küzdeni. A párharcokat elveszítjük, labdáink rosszak, pontatlanok a passzok...ez van jelenleg!
A végére így sima lett a mérkőzés és semmi nem utalt arra, ami az utolsó 10 percben történt. Vagyis valami igen!
Az első félidőben egy sima mezőny szabálytalanság után, amit a játékvezető lefújt Patkás Gergő ellen, mehetett tovább a játék, de játékosunk sokak füle hallatára ennyit kérdezett: Ez mi volt? Nos erre megkapta a sárga lapot! Viszont ekkor a játékvezető olyan kijelentéseket tett, ami bizonyos előítéleteket kérdőjelezett meg nála a játékossal kapcsolatban, így pedig nem lehet mérkőzést vezetni egyik csapatnak sem!
A 81. percben a vendégek egyik játékosa hátulról belerúgott Patkásba, a játékvezető a nyilvánvaló esetet engedte tovább, ebből heves reklamálás lett hazai oldalon. A labda a félpályánál az oldalvonalhoz került és a labdát fedező vendég játékost Lukoviczki hátulról meglökte, mivel az a labdát igyekezett kifedezni. Magyarul, a játékos ,,beállt" , Lukovicki pedig mögötte szaladva nem állt meg, átlökte a labdán. 100 ilyen eset történik mezőnyben, melyet lefújnak. A reklamáló vendégek egyik játékosa lendületből meglökte játékosunkat...és kialakult egy ki és mit csinált állapot! Mindkét fél állította igazát, a játékvezető pedig kiállította mindkét játékost! És mindez indult abból, hogy előtte nem fújt le egy szándékos szabálytalanságot, mert úgy érezte nem kell. Ez lett belőle, de ilyen is történt már sok, más pályákon és a feleket szétválasztották, max adtak 1-1 sárgát és kész. Véleményünk szerint ez komoly hiba volt, persze más szerint biztos szuper döntés! Így most mi is és a vendégek is elveszítették játékosukat a következő mérkőzés(ek)re!?
De még a lőkösiek jobban jártak, hiszen a mi hányattatásunk tovább folytatódott és nem az ötödik bekapott gól volt a lényeg, hanem a 89. perc eseménye.
Kaptunk egy szabadrúgást az oldalvonalnál, az ellenfél térfelén. A szépítő gól reményében mindenki szaladt befelé, előre. A partjelző ott állt 2 méterre az esettől, Patkás Gergő kocogott előre, hogy elvégezze a szabadrúgást.
Senki nem kérte a 9 métert, senki nem kérte a sípot, ennek ellenére játékosunk a partjelzőtől még kétszer rákérdezett gyorsan, hogy van-e sípszó, aki nem tudta a választ, ekkor játékosunk beívelte a labdát. A játékvezető pedig odaszaladt és második sárgával kiállította!
Hiába reklamáltak a mieink, hogy mi történt, hogy senki nem kérte, hogy ott kérdezték, hogy mehet-e...ez a kiállítás már a mérkőzés előtt eldőlt, csak valami indok kellett hozzá!
Ilyet is ritkán látni, hogy még a vendégek sem értették miért kellett ezt csinálni és elismerték azt is, hogy a kettős kiállítás előtt is meg lehetett volna előzni mindent.
Ráadásul úgy nem lehet meccset vezetni, hogy valaki nem szimpatikus bármelyik csapatból, vagy ha mégis van ilyen, akkor is pártatlanul kell ezt ,,intézni". Ha két játékos mondja azt, hogy ,,hülye vagy", akkor vagy mindkettőnek adjunk sárgát, vagy egyiknek sem. Arról nem is beszélve, hogy ha ilyen döntéseket hoz valaki egy falusi-községi derbin, azt a hazai nép meglincseli, elkergeti a pályáról, vagy rendőrt kell hívni őrzővédő feladatra.
Semmi értelme nem volt ennek a ,,túlzott szereplésnek", hacsak nem az, hogy valami régi sérelmet megbosszuljon valaki, vagy tönkretegye az amúgy sem egyszerű csapatunk helyzetét!
De persze ez mind mind csak felvetés és téveszméket kerget az a 30-40 fő, aki ezt látta, átélte.
Azért egy pozitívumot is jegyezzünk fel, csapatunkban pályára lépett és végig játszott Seprenyi Károly(képünkön hátul), aki nyáron töltötte be 16. életévét.