HÍREK/CIKKEK : KIVÁLÓ VÉDEKEZÉS, ,,IBRA" GÓL! GYŐZELEM A SÖTÉT OLDAL ELLEN!

KIVÁLÓ VÉDEKEZÉS, ,,IBRA" GÓL! GYŐZELEM A SÖTÉT OLDAL ELLEN!

Bajnokság, 2. forduló(elhalasztott mérkőzés)

ATLETICO BÉKÉSCSABA: DOBOZ 1:0 (0:0)
Békéscsaba
Gól: Tóth D.(84. p)

Atletico: Krisán-Menyhárt, Lukoviczki, Patkás G., Németh Martin- Krizsán(Tóth D.), Mucsi, Apáti(Németh B.), Nagy(Papp), Tóth R.(Burai)-Patkás R. Edző: Bikádi Pál, Patkás Gergő

A fényviszonyok mit sem változtak, a második félidőre szürkületbe borult az egyik kapu, szerencsére az elején jól választottunk térfelet, így mi lőttünk gólt a sötét oldalra!
Csapatunk a cserekén beálló Tóth Dávid góljával megnyerte a második fordulóból elhalasztott mérkőzését a Doboz ellen, jól védekezett és veszélyes kontrákat vezetett együttesünk, a doboziak nem találtak fogást rajtunk!
Ahhoz képest, hogy a találkozó előtt 10 perccel még hat játékosunk éppen a munkából érkezett meg a mérkőzésre, egész jól teljesítettünk!

Az előző napok hercehurcája után csapatunk lejátszotta elmaradt mérkőzését, de ahogy jeleztük is, a pálya reflektorai közül 4 nem világított és ennek a második félidőben, sötétedéskor lett jelentősége.
kezdés előtt sikerült úgy választanunk térfelet, hogy a világosban voltunk a ,,sötét" oldalon, de már az első félidő végén is szürkületbe borult a kapunk.
Az előző találkozóhoz képest, szinte teljesen kicserélődött a védelem, köszönhetően a hétköznapi mérkőzésnek hárman sem tudtak eljönni. Alkalmi védőink jól romboltak, hiába játszott mezőnyfölényben ellenfelünk az első félidőben, mindössze a félidő végén jutott el komolyabban a kapunkig. A mieink a mezőnyben munkálkodtak, jól lassítottuk a játékot, hogy abból gyors ellentámadásokat vezethessünk. A doboziak egy pontrúgás után kerültek helyzetbe, de Krisán szépen védett! Sajnos a mezőnymunka felőrölte energiánkat, a támadások befejezésére nem maradt lehetőség. Elmondható, hogy egyik csapat sem játszott jól, az első játékrész kiegyenlített játékot hozott.

Fordulás után mi támadhattunk a sötétedésbe borult kapura, ellenfelünk panaszkodott is emiatt, egyre több lehetőségünk adódott, ahogy telt az idő.
A meccs első hatalmas helyzetét Krizsán hagyta ki, aki együl vezette a kapusra a labdát, első lövését belepüfölte a hálóőrbe, majd a kipattanó labdát az üresen tátongó kapu mellé gurította. Azt hittük ennél nagyobb lehetőség már nem lesz, de lett!
A cserékkel kissé veszélyesebb lett támadó játékunk, a kitámadó és győztes gólt megszerezni kívánó doboziak között lehetett keresni valónk. Ehhez szükséges volt, hogy lehozzuk nullára a meccset és ez sikerült! Kapusunk magabiztos volt, védelmünk megállította a dobozi támadásokat, vagy az utolsó pillanatban a vendégek elügyetlenkedték a lehetőségeket.
Már csak 6 perc volt hátra, amikor Tóth Dávid kapott kiváló labdát, belépett a 16-osra és belőtte(1-0). A lövést ,,beszívta" a sötét kapu! Óriási volt az öröm, nagyon megdolgoztak játékosaink ezért a találatért!
A maradék időben próbálkozott ellenfelünk, de még nekünk adódott két komoly helyzetünk, így a lehetőségek számában is kiegyenlített lett a mérkőzés.

Néhány nappal ezelőtt még úgy volt, hogy nem lesz mérkőzés, közvetlenül előtte még azt számolgattuk hogyan tudunk kiállni, majd 90 perc múlva győztesen hagytuk el a játékteret!
A sötét oldal ezúttal nem fogott ki rajtunk, sőt sikerült legyőznünk! Nagyot küzdöttek a srácok és nem mellékesen Papp Roland személyében újabb fiatal mutatkozott be a csapatban...győztes meccsen!
Értékes három pontot szereztünk akkor, amikor a csoport többi tagjának erre nem volt lehetősége, így felzárkóztunk a tabellán!